Bardzo nisko oprocentowane

Bardzo nisko oprocentowane Lokaty waluta oprocentowanie Gdy klienci zaczynają uciekać z rynku lokat bankowych zaczyna robić się nieciekawie, a uciekać zaczynają dlatego że stale obniżane jest oprocentowanie lokat bankowych.

Tak naprawdę to nie wiadomo czy kiedykolwiek banki zaczną podnosić oprocentowanie i to dla tego rynku jest naprawdę poważny problem. Skoro lokat w polskich złotówkach średnio oprocentowane są na około 5 procent, a w zasadzie poniżej 5% to wiele osób ciekawi jak oprocentowane są lokaty walutowe.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany rynkiem lokat bankowych to raczej niech się nie spodziewa przyzwoitego oprocentowania. Na przykład jeden z najlepszych banków jeżeli chodzi o lokaty walutowa zachwala swoje lokaty walutowe jako lokaty z atrakcyjnym stałym oprocentowanie lokat. Atrakcyjnym to znaczy że lokaty terminowe oprocentowane sa na: 1 miesięczna najwyżej w euro na 0,25% a najniżej we frankach szwajcarskich na 0,10 procent. Najwyżej oprocentowana jest lokata we frankach szwajcarskich na 36 miesięcy z oprocentowaniem 2,20%. Czy w takiej sytuacji można w ogóle myśleć o zakładaniu lokat walutowych.

To nie jest dobry czas dla rynku lokat bankowych, bowiem tak naprawdę banki nie są zainteresowane tym rynkiem. Dziwna sytuacja że niekoniecznie są też zainteresowane kontami walutowymi skoro warunki zakładania kont walutowych również specjalnie nie są korzystne. Sytuacja dość dziwna ale niestety tak jest. Krótko mówiąc rynek lokat bankowych obojętnie czy są to lokat w polskich złotówkach czy tez walutach obcych od jakiegoś czasu mocno kuleje i jak na razie nic nie wskazuje na to, ze sytuacja na nim zmieni się na lepsze. Ale jeżeli ktoś ma walutę obcą na kontach bankowych to chyba lepiej złożyć ja na nawet nisko oprocentowanych lokatach bankowych niż trzymać ją na prawie nie oprocentowanych kontach walutowych.

Ale to już decyzja właścicieli kont walutowych, a także osób które trzymają walutę obcą w domach, a najlepiej jak waluta obca procentuje w banku.