Lokaty są w coraz gorszej kondycji

Lokaty są w coraz gorszej kondycji Lokaty kryzys banki Bank millennium twierdzi że obecnie lokaty progresywne dają zysk w granicach 6-10 procent co jest w tej chwili zyskiem nie do nie do pogardzenia.

Mamy kryzys, rada polityki pieniężnej stale ostatnio obniżała stopy procentowe i tym samym spadało oprocentowanie lokat bankowych. Rynek ten stawał się powoli coraz mniej atrakcyjnym rynkiem a klienci tego rynku zdesperowani takim stanem rzeczy zaczęli się wycofywać z tego rynku umieszczając swoje pieniądze na rynku lokat bankowych oraz funduszy inwestycyjnych Jeżeli spada oprocentowanie to oczywiste że rynek lokat bankowych staje się coraz mniej atrakcyjnym rynkiem, ale może lokaty progresywne będą antidotum na uatrakcyjnienie tego rynku?

Mało prawdopodobne bowiem nawet lokaty progresywne są niekoniecznie dobrym rozwiązaniem. Dlaczego? Z prostej przyczyny oprocentowanie 6-10 procent lokat progresywne osiągają w ostatnim okresie swojego funkcjonowania w pierwszym okresie może to być na przykład 2-3 procent. Ale o tym banki już niekoniecznie piszą w swoich ofertach reklamowych. Jeżeli chodzi o lokaty progresywne należy wyliczyć ich średnie oprocentowanie ponieważ początek trwania takich lokat nie nastraja optymistycznie i jak już wspomnieliśmy dopiero w ostatnim okresie lokaty progresywne otrzymują takie wysokie oprocentowanie. Dlatego należy wyliczyć średnie oprocentowanie i porównać z oprocentowaniem lokat terminowych. Jak by nie było jeżeli ktoś liczy na lokaty bankowe powinien bardzo dokładnie przejrzeć ofertę bankową ale na wiele niestety nie może liczyć ponieważ jak na wstępie powiedzieliśmy teraz rynek lokat bankowych nie jest już tak przyjaznym rynkiem dla klientów i niestety coraz trudniej jest o dobrą lokatę bankową.

Ale można jeszcze na tym rynku znaleźć oprocentowanie w granicach 5 procent trzeba tylko dobrze poszukać.